دانلود تحقیق درباره طراحي انباره داده‌ای Data mart

تعداد صفحات:12 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه مقدمه متأسفانه انباره دادهاي متمركز تا حدي كه از آن انتظار ميرفت، رشد نكرده است. در مقابل تا ميزان زيادي با ريسكها، مدت زمان طولاني براي پياده سازي وهزينه بالا پرشده است. مايه حيات يك|فایل کامل|تی اِل|952627|tlx
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل دانلود تحقیق درباره طراحي انباره داده‌ای Data mart را مشاهده می نمایید

تعداد صفحات:12

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

متأسفانه انباره داده‌اي متمركز تا حدي كه از آن انتظار مي‌رفت، رشد نكرده است. در مقابل تا ميزان زيادي با ريسكها، مدت زمان طولاني براي پياده سازي وهزينه بالا پرشده است. مايه حيات يك سازمان توانايي توسعه بخشيدن به برنامه‌هاي كاربردي است كه به طور سريع اطلاعات ارزشمند را به تصميم گيرنده‌هاي تجاري انتقال مي‌دهد. با اين وجود، انباره داده‌اي متمركز سعي دارد تا با صورت بر پايه شده براساس معماري مشخص و عدم توانايي‌هاي مناسب و تغيير كاربردهاي جديد كه مورد نياز است، عمل نمايد.

بسياري از سازمانها انفجار داده‌ها را گزارش مي‌دهند كه حجم قابل توجهي از ميزان داده‌ها اصلي را در بر دارد، و اين به علت نياز شديد و سريع به گزارش‌هاي جديد و جداول خلاصه داده‌اي مي‌باشد. اين مسئله در هزينه هاي هنگفت نهايي و بار سنگين گزارش‌هاي مديريتي خود را نشان مي‌دهد. انباره داده متركز به اين منظور طراحي شده‌اند تا بتوانند گزارش‌هاي از قبل پيش‌بيني شده را پاسخگو باشند. انباره داده‌ها در عين حال همان طور كه Bill Inmon اشاره كرده است، «به منظور كشف فعاليت‌ها طراحي شده است» و نيز در اكثر موارد «كاربران نمي‌دانند چه اطلااتي را در درجه اول نياز دارند.»

بخش عمده هزينه يك انباره داره اي معمولي به علت روش brute force مي‌باشد، كه در اثر اساس و طرح پردازش موازي مطرح شده است. با وجود اينكه پردازش موازي بسيار هزينه در بردارد ولي هيچ كمكي به توليد پاسخ‌هاي پرس و جوي سريع و adhoc نمي‌كند. در نتيجه مجبور خواهيم بود، به روش‌هاي جديدي به منظور ارضاء اين خواست resort نماييم.

اكثر دانشمندان به اين منظور معماري data mart وزني enterprise را آزمايش مي‌نمايند datamart تكنولوژيي است كه Poised شده تا dra stically كاربردها و جنبه‌هاي اقتصادي انباره داده‌اي را دوباره شكل دهد و نيز مقايسه ديدگاههاي مختلف در رابطه با ويژگي‌ها و سودمندي‌هاي معماري data mart در مقابل انباره‌هاي داده‌اي قديمي به منظور ساخت، deploy، و مديريت راه حلهاي datamart وزني enterprisk.